SAYIN VELİLER !

 

 Çocuğunuzun okul kıyafetleri, güvenilir kaynaklardan temin edilmelidir.  Sadece renk benzerliği ve düşük fiyat cazibesiyle tercih edilen, yaygın  olarak “merdiven altı” olarak adlandırılan üretim yerlerinde üretilen  ürünlerin alınması, çocuklarınızın sağlığını ciddi bir şekilde tehlikeye  atabilir.

 

Bu tür düşük maliyetli kumaşlarda kullanılan kanserojen etkili azo boyar maddeler, alerjik kumaş boyaları ve kumaşın terbiye veya son işlem aşamasında kullanılan malzemeler, ağır metaller içerebilir. Terleme yoluyla giysilerden geçen bu maddeler, insan DNA’sı üzerinde etkili olarak KANSER riskini artırabilir.

 

Normal şartlarda çocuğumuz bir kıyafeti haftanın bir veya iki günü giyerken, okul kıyafetini haftanın beş günü giymektedir. Bu bilinci göz önünde bulunduran firmamız, biraz daha maliyetli olmasına rağmen CE sertifikalı ve TSE standartlarına uygun malzemeler kullanarak üretim yapmaktadır.

 

TÜRKİYE OKUL KIYAFETİ ÜRETİCİLERİ FEDERASYONU ÜYESİ olan firmamız, aldığınız kıyafetlerin dayanıklılığını artırmak için yıkama talimatlarına uyulmasını ve uygun deterjan kullanılmasını önermektedir. Bu uygulamalar, ürünlerinizin daha uzun süre kullanılmasını sağlayacaktır.